Nie ma tu miejsca na nudę, ale za to jest bez granic dużo możliwości spędzenia wolnego czasu tak, jak ubóstwiasz. Suwałki to szczególne miejsce na mapie Polski, do jakiego warto się wybrać choć raz, aby przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Zerknijmy bliżej na to miejsce, ażebyś mógł przy dodatkowych planach weekendowych uwzględnić także Suwalszczyznę jako kandydata do odwiedzenia.

Co musisz wiedzieć o Suwałkach?
Jeśli odwiedzasz województwo podlaskie – musisz ujrzeć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod zakończenie XVII wieku wolno było odnaleźć pierwsze wzmianki o Suwałkach, zatem nie jest to wybitnie wiekowe miasto, jednak na pewno interesujące.
Dziś miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy mieszkańców. Kwitnie pod względem kultury, gospodarki i edukacji. Mieszka się tu dobrze, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia oraz newsy, z jakimi wolno się zaznajomić z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . Jeżeli chcesz zaznajomić Suwałki “od kuchni”, warto na tę domenę internetową zaglądać.

Co czyni Suwałki wyjątkowym, polskim biegunem północnym?
Wolno zauważyć z roku na rok coraz to większe zainteresowanie Suwałkami oraz to nie tylko wśród polskich podróżników. Każdy, kto poszukuje spokoju, ciszy oraz adoruje spędzać wolny czas w ślicznych okolicznościach przyrody – będzie rad. Suwałki, a wobec tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się ściśle mówiąc ciekawym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z jakiego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące oraz duszne lata,
  • surowe oraz długie zimy.

Sama aura jest dopiero wstępem do tego, jak niezmiernie można odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy tradycji, bo przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Koniecznie wybierz się do pięknej Suwalszczyzny!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, wyszukujesz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie trafnym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny odpoczynek, czy interesująca architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli poszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama wiadomości w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne i sportowe,
  • liczne galerie i muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • przepyszna kuchnia z potrawami lokalnymi na czele,
  • duże zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w najwyższym stopniu interesujących punktów na mapie Suwalszczyzny jest zalew Arkadia. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie wolno spędzić właściwie przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś wolno odszukać tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Teren ten jest w istocie atrakcyjny oraz z zapałem odwiedzany, zwłaszcza latem. Trzeba jednak przyznać, że w czasie chłodniejszych miesięcy także ma w sobie w gruncie rzeczy dużo wdzięku. Oczywiście to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *