Brak prawidłowego wyświetlania się witryny przekładać się będzie na straty pieniężne, co można ograniczyć poprzez monitoring dostępności stron internetowych. Gdy nie jest dostępna dla Użytkowników, wtedy w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku będą oni wyszukiwać alternatywy. Tracić można w ten sposób kolejnych internautów, lub kontrahentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, można korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, jak działa portal internetowy internetowy przez 24 godziny.Pozwala to pomiędzy innymi ustrzec się sytuacji, w jakiej będzie dochodzić do utraty ewentualnych konsumentów. Jak podkreślają badania uskutecznione przez Google nawet 4/5 Internautów nie powraca na domenę internetową, czy do sklepu internetowego, z jakiego nie są usatysfakcjonowani. Kiedy portal internetowy będzie nieosiągalny przez kilka godzin, wtedy przełoży się to na realne straty pieniężne.

W jaki sposób zadbać o dobre wyniki strony wykorzystując monitoring dostępności?

Największym problemem jest brak dojścia do strony, jaki trwa parę dni. Nawet trwająca parę godzin awaria serwisu internetowego, jaki nie wyświetla się konsumentom, jest poważnym kłopotem.

Klienci nie będą w stanie:
– przeszukać oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna produktów.

Korzystając z usługi MonitWeb, którą jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno w całości wyeliminować sytuacje, gdy witryna internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników internetu. Dodatkowo kontrolowana jest funkcjonalność, lub wydajność portalu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega między innymi to, jak działają serwery. Ograniczenie kłopotów z prędkością wyświetlania się witryny, ogranicza niezadowolenie odwiedzających. Firmy są w stanie stracić zbawienny wizerunek marki. Każda domena internetowa internetowa ma okazję tracić zasięgi. Bezproblemowy dostęp do wiadomości w sieci staje się dla użytkowników główny.

Zatem monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom finansowym,
– słabszej pozycji strony w wyszukiwarce Google,
– pejoratywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed sfinalizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest realizowane w ramach monitorowania stron internetowych WWW?
W firmie MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, jaki pozwala szybko reagować na awarie komplikacje z ładowaniem się strony. Kiedy serwis przestaje odpowiednio działać, wówczas awaria jest bezzwłocznie zgłoszona. Konsumenci otrzymują wiadomości dotyczące tego, jak długo trwała oraz kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza kosztowne wiadomości, które są nadrzędne z punktu widzenia prawidłowej oraz prędkiej reakcji. Na dodatek korzystać można z rozbudowanych statystyk. Pozwala to między innymi monitorować zadania Cron, a też to jak rzeczywiście działają. Unikać można sytuacji, w której różne procesy niebezużyteczne dla prawidłowego funkcjonowania serwisu internetowego, przestają spełniać swoją funkcję. Wobec tego inwestycja w monitoring działania stron www to idealny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. Gwarantuje to efektywne prowadzenie biznesu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *