Zwiększenie mocy oraz aspektów jezdnych pojazdu to częste wymagania zapalonych hobbystów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a efekty tej modyfikacji będą zauważalne nie jedynie na wykresie z hamowni, jednakowoż także w czasie jazdy pojazdem, jaki da klientowi nowatorskie możliwości.

Do jakiej mocy można podwyższyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są nadzwyczaj kolosalne, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy przenigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec zniszczeniu. By modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy spowodować obecną wydajność i sprawność silnika. Jeśli są jakiekolwiek usterki, należy je wykluczyć, po czym po raz kolejny sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy specjalista powinien dopiero dzisiaj przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, żeby nie był on nadmiernie przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu bezustannie jest zanadto mała?

Jeżeli użytkownikowi nie wystarcza podniesienie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, powinien wprowadzić inne pomocnicze modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. W owym czasie możliwości pracy silnika będą wyższe. Toteż fachowiec będzie w stanie podnieść moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Wypada jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik chce o wiele zwiększyć jego moc, musi liczyć się też z dodatkowymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy także klocków.

Co daje chiptuning?

Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo choćby w trakcie wyprzedzania, jakie to należy zrealizować jak najszybciej. Akcesoryjnym atutem tej modyfikacji jest również możliwość rozerwania się na torze oraz sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *