Skip to content


Supermarine Spitfire

Spitfire- Spitfirespecjalnie dla tego samolotu pojechałem do Warszawy !! W Góraszce w dniach 7-8 czerwca 2008 odbywał się międzynarodowy piknik lotniczy. Tam to właśnie, ten piękny samolot przyleciał prosto z Anglii.

Nigdy specjalnie nie interesowałem się samolotami, nigdy też mnie nie ciągnęło do latania. Jakieś dwa miesiące wcześniej coś mnie tknęło – tym czymś była myśl o samolocie Spitfire. Wtedy przysiadłem na internecie i zacząłem wyszukiwać wszystkie informacje o nim. Przypadkowo natknąłem się na wspomniany powyżej piknik i gdy tylko zobaczyłem, że jedną z atrakcji będzie Spitfire, to postanowiłem tam pojechać. Na pikniku było rewelacyjnie, na początku obawiałem się, że będzie nudno, ale organizatorzy naprawdę stanęli na wysokości zadania. Wszystko to spowodowało, że przybyły potężne ilości ludzi. Korki przy tej miejscowości były całe dwa dni. Pogoda dopisała idealnie. Pokazy zapierały dech w piersiach. Niestety nie mogłem podejść i dotknąć mojego obiektu marzeń. Dlatego zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć, które niebawem tu wrzucę. Jak nic za rok jadę do Góraszki na kolejny piknik.

Oczywiście wiem, że nigdy nie polatam tym samolotem z kilku względów – nie umiem pilotować oraz drugi problem, to fakt, że tych samolotów jest na całym świecie około 50 szt. sprawnych techniczne. Ceny takich maszynek sięgają jednego miliona euro…. Zbyt kosztowne to zabawki – taniej mi będzie jeździć moim samochodem BMW. Chociaż kto wie, może kiedyś zrobię licencję pilota i kupię jakiś używany samolocik Cessna , Piper , Zlin lub nawet Cirrus. W Góraszce był pokaz samolotu Ciruss, ale jego cena była przywalająca.

Tutaj jest mój album zdjęć z wyprawy : Supermarine Spitfire

Podobny temat poruszono:

  1. Używane samoloty Wiosna przypomniała mi o mojej pasji. Samoloty od pewnego czasu fascynują mnie do tego stopnia, że zastanawiam się nad zrobieniem...
  2. ALBUM ZDJĘĆ Relacja fotograficzna z pikniku lotniczego Góraszka 2008. Mój ulubiony samolot – Spitfire Supermarine. Kiedyś taki będę posiadał. ...

Posted in Blog bezdomnego.

Tagged with , , , , , , , , , , .

Drug trade names include propecia, the former marketed for male pattern baldness and the latter for benign prostatic hyperplasia, both are products of Merck & Co.