Skip to content


hm….lekturki szkolne……

Czy mogę jakoś wykreślić z mojego bloga nazwisko pewnego matoła o którym wspominałem kiedyś ??

Normalnie nie wiem co powiedzieć o najnowszych informacjach dotyczących lektur szkolnych…ani śmiać, ani płakać….żart ?

Czy ktoś na świecie potrafi określić słowami niejakiego Giertycha Romka ? – nie mylić z Romkiem z Tystusa Romka i A’Tomka ….( ooo a może zaproponuje w szkołach właśnie tę lekturę)
Czy spełniliście swoje dziecięce marzenia ? Bo Romek właśnie spełnił swoje szczeniackie marzenia. Normalnie ZDELETOWAŁ to co mu się nie podobało w szkole ! Po jaką cholerę męczyć się nad jakimiś Gombrowiczem !!

A jak ! Przecież to byłby skandal gdyby jego dzieci musiały “przechodzić” ten sam koszmar “Ferdydurke” co ON !

Szewcy ?? a to już była jakaś porażka. O co tam w ogóle chodziło ? Romek pewnie o mało się nie “przekręcił” jak to przeczytał, nie mówiąc już o tym jak KAZALI mu w to coś się wgłębiać….. – jego móżdżek ledwo co przetwarzał zawarte tam wyrazy. A może on po prostu przestraszył się TERMOSA ?? – został mu jakiś uraz ????? czy co ??

Niestety, jestem zbyt prostym człowiekiem, żeby pisać dalej na ten temat i komentować najnowsze plany MEN…..

W prawdzie lekcje języka polskiego były dla mnie dość uciążliwe (wolałem coś bardziej matematycznego), Gombrowicze i całą reszta “wynalazków” szczególnie zapadła mi w pamięć, ale NIGDY , NIGDY, nie pozwoliłbym na to żeby zrobić coś takiego co zrobił Romek ! Wyobrażam sobie jak przeżywa to nasza nauczyciela z Technikum Pani Aleksandra C – prawdziwa polonistka z powołania!

Z wszystkimi, którzy boleją nad tym co się stało – łączę się w bulu…

Bezdomny (nie znaczy “bezmuzgi”)

Brak podobnych wpisów.

Posted in Polityka oczami bezdomnego.


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.

Drug trade names include propecia, the former marketed for male pattern baldness and the latter for benign prostatic hyperplasia, both are products of Merck & Co.